W ilu odmianach występuje język hiszpański?

Jeden język, różne dialekty

Język hiszpański przez wielu, w tym również ekspertów, uznawany jest za jeden z najłatwiejszych języków do nauczenia. Jednak czy aby na pewno tak jest? Jesteś pewien, że kursy hiszpańskiego, których odbyłeś już kilka pozwolą Ci płynnie mówić w tym języku, jednak jadąc w różne strony świata wcale tak nie jest? Zastanawiasz się dlaczego nie możesz się porozumieć? Okazuje się, że choć nie mówi się o tym często, odmian języka hiszpańskiego może być kilka. Nie dziw się zatem, że jadąc do Hiszpanii możesz mieć problem z dogadaniem się z miejscową ludnością. O dialektach hiszpańskiego, które możesz odnaleźć na całym świecie, piszemy właśnie dzisiaj.  

 

Kursy hiszpańskiego – tutaj nauczysz się podstaw języka

Przeglądając oferty szkół językowych, można odnieść wrażenie, że język hiszpański cieszy się coraz większą popularnością. Niestety trzeba przyznać, że kursy hiszpańskiego ograniczają się jedynie do nauki najpopularniejszych wariantów, które używane są w Europie. Oznacza to, że wyjeżdżając poza jej granice, możesz nie dogadać się w tym języku. Zdziwiony? Niestety tak jest.

Kursy hiszpańskiego – jest nadzieja

Jak możesz się spodziewać, poszczególne dialekty hiszpańskiego musi coś łączyć. Okazuje się, że jest to szkielet, zarówno gramatyczny, jak i leksykalny. Choć język może różnić się odmianą czasowników lub innymi zasadniczymi elementami, szkielet ten stara się spajać te wszystkie różnice w jedną całość.

 

Co z tymi dialektami?

Nie trzeba być poliglotą, żeby wiedzieć, że dialekt dialektowi nierówny. W poszczególnych częściach świata możesz spotkać się z inną odmianą czasów, różną konstrukcją gramatyczną, jak również innymi nazwami tych samych rzeczy. I tak zupełnie inaczej będą mówić w Hiszpanii, Meksyku, Ameryce Środkowej na Karaibach czy w Chile. Choć wszędzie mówi się w języku hiszpańskim, różnice często bywają ogromne. Poza tym w samej Hiszpanii możesz napotkać tamtejszą ludność, która będzie mówiła niezrozumiałą dla Ciebie gwarą.

Szczerze powiemy, że jeżeli mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie – ile odmian języka hiszpańskiego jest na świecie, to mielibyśmy z tym nie lada problem. Kursy hiszpańskiego znajdziesz na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nauka-hiszpanskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *