Specyfika nauki języka obcego w przypadku dorosłych

Dorośli i nauka języka

Wydawać by się mogło, że zarówno dorośli, jak i dzieci mają takie same szanse na naukę języka obcego. Czy aby na pewno? Badania naukowe potwierdzają, że istnieje wiele różnic, które sprawiają, że wiek staje się kluczowym czynnikiem w procesie nauczania. Jak nauczyć osobę dorosłą języka obcego i czy kurs angielskiego w Anglii jest dobrym pomysłem? Na te dwa pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

 

Kurs angielskiego w Anglii – czy to dobry pomysł?

Każdy nauczyciel, bez względu na to czy uczy języka obcego, czy zajmuje się zupełnie inną dziedziną, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że dzieci o wiele szybciej przyswajają wiedzę. Dlatego wiele technik lepiej sprawdza się na młodszych uczniach. Co zatem z dorosłymi, jak uczyć ich, aby efekty były zadowalające? Zastanawiasz się czy kurs angielskiego w Londynie dla dorosłych to dobry pomysł? Jak najbardziej tak, bowiem uczeń nie tylko będzie obcował z językiem całe 24 godziny na dobę, ale również lekcje będą dostosowane do możliwości osób dorosłych.

Kursy językowe dla dorosłych – dobrze dobrane gwarancją sukcesu

Uczniowie dorośli zupełnie inaczej przyswajają wiedzę, niż dzieci. Nic zatem dziwnego, że zarówno kurs angielskiego w Londynie dla dorosłych jak również innego rodzaju kursy językowe dla dorosłych są tworzone w specyficzny sposób. Poniżej przedstawimy kilka różnic, które możecie znaleźć w tych kursach.

 

Czego spodziewać się po nauce dorosłych?

Dorośli posiadają nawyki językowe. Co za tym idzie – poza nauką nowego muszą pozbyć się nawyków swojego ojczystego języka. Choćby przestawienie wyrazów w zdaniu, aby to było poprawne gramatycznie, może być dla nich problemem.

Starsi uczniowie mogą mieć problem z przyswajaniem nowych struktur gramatycznych oraz innych struktur językowych. Najczęściej przekładają je na nadrzędne wzory, którymi posługują się od wielu lat.

Jak zatem widać, nauka języka obcego dla osoby dorosłej może nie być łatwa. Jednak odpowiednio dobrany kurs, jak również przyjazny nauczyciel, mogą zdziałać cuda.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *