Skuteczna nauka języków obcych – poznaj dobre rady

Jeżeli choć raz w życiu uczyłeś się języka angielskiego, zapewne nie raz szukałeś sposobów, aby nie tylko nauczyć się języka szybciej, ale przede wszystkim, aby nauczyć się go skutecznie. Poradniki, Internet, filmy czy słuchanie anglojęzycznej muzyki – te wszystkie sposoby podobno miały Ci pomóc w szybszym przyswajaniu słówek, gramatyki i obcojęzycznego materiału. A tak naprawdę wystarczy kilka dobrych rad, a język przestanie być “czarną magią”.

Najważniejsze pytanie – po co mi język obcy?

Zanim zaczniesz się uczyć, warto sobie zadać powyższe pytanie. Należy ono z jednej strony do łatwych, jednak jak okazuje się w praktyce, wielu osobom sprawia trudność. Jeżeli nie potrafisz wyjaśnić, dlaczego chciałbyś nauczyć się np. chińskiego, to po prostu się go nie ucz. To tylko strata czasu.

Konkretna odpowiedź – to jest to

Podobnie będzie w momencie, kiedy stwierdzisz, że język jest piękny, dźwięczny i dlatego chcesz go poznać. Owszem, może zapamiętasz kilka zwrotów, jednak nie możesz powiedzieć, że znasz język. Zastanów się zatem dobrze dlaczego chcesz uczyć się danego języka. Dobra odpowiedź wywoła w Tobie odpowiednią motywację, która pozwoli Ci z powodzeniem opanować naukę.

Czas – tylko na niego możesz liczyć

Jak możesz się spodziewać, uniwersalna metoda na naukę języka obcego nie istnieje. Jest dużo różnych sposobów, które mogą ją wspomóc – dużo czytać, słuchać, rozmawiać, ale ich wspólnym mianownikiem jest czas. Co to oznacza – że tylko systematyczna nauka jest w stanie zapewnić postępy, o których marzysz. Nie licz jednak na to, że w pół roku, nawet przy systematycznej nauce będziesz mówił płynnie po angielsku.

Najlepsza metoda – wypracowana przez ucznia

Może zabrzmi to niepoważnie, ale najlepszymi metodami nauki są te, które sam wypracujesz. Eksperymentowanie z różnymi możliwościami daje Ci taką metodę nauki, która daje niebywałe efekty.  Poświęć jeden lub dwa dni na zapoznanie się z różnymi dostępnymi metodami nauki języka, a następnie stwórz z nich wszystkich jedną – idealną dla Ciebie. Tylko wtedy masz pewność, że nauka będzie efektywna.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *