Ile czasu potrzeba by poznać podstawy języka?

Jednoznaczna odpowiedź? Chyba się nie da

Tytułowe pytanie nurtuje wiele osób. Ci, którzy chcą podjąć się nauki, chcą to wiedzieć na samym początku, zaś Ci, którzy uczą się wiele lat, chcą wiedzieć, jak długo to potrwa. Nic w tym dziwnego. Każdy liczy nie tylko czas, ale również pieniądze wydane na wakacyjne kursy językowe czy inną formę nauki. Czy jednak odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna? Dla jednych tak, dla innych nie.

 

Wakacyjne kursy językowe kontra książki i kursy online

Ile razy zdarzyło Ci się kupić książkę albo kurs online, w którym obiecywano Ci złote góry? Nauka języka obcego w miesiąc albo dwa? Czy to naprawdę możliwe? Zapewne tak, ale na pewno nie z książką lub samodzielnym kursem online. Nawet jeżeli przerobisz te dwie rzeczy nie oznacza to, że płynnie będziesz posługiwał się w określonym języku. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego zaangażowania. Okazuje się bowiem, że poznanie podstaw języka jest możliwe w tak krótkim czasie. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojego podejścia.

Wakacyjny kurs języka angielskiego – tutaj naprawdę wiele możesz się nauczyć

Wakacyjny kurs języka angielskiego jest doskonałą formą nauki pod warunkiem, że wyjedziesz poza granice swojego kraju. Co to oznacza? Tylko tyle albo aż tyle, że nie będziesz miał możliwości porozumiewania się w swoim ojczystym języku, co w konsekwencji będzie oznaczało, że zmuszony będziesz do rozmów w języku, którego chcesz się nauczyć.

Owszem taki wakacyjny kurs języka angielskiego może być kłopotliwy dla osób początkujących, jednak zapewniamy, że daje niebywałe efekty. Szczególnie, jeżeli chcemy poznać podstawy języka.

 

Jaki masz cel?

Jak widać powyżej, nauczenie się choćby podstaw języka w krótkim czasie jest możliwe. Jeżeli Twoim celem jest codzienna komunikacja, bez zbędnych gramatycznych, zawiłych formułek, to jesteś w stanie nauczyć się podstaw w dwa lub trzy miesiące. Wyjazdowy kurs z pewnością przyspieszy ten proces.

Pamiętaj jednak, że nauka powinna iść swoim tempem, aby sprawiała Ci satysfakcję. Nie porównuj się zatem do kolegów czy innych osób, bo wtedy nie znajdziesz przyjemności w nauce, a zniechęcony na pewno nie osiągniesz założonego sukcesu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *