Hiszpański to łatwy język – czy aby na pewno?

Hiszpański jest bardzo dźwięcznym językiem. Nic zatem dziwnego, że osoba, który po raz pierwszy go usłyszy ma ochotę od razu się go uczyć. Ale czy jest to język, którego nauka przychodzi z łatwością? Czego można się spodziewać? Jakie problemy może mieć potencjalny uczeń? O tym w poniższym artykule.

Najprostsze języki świata

Kiedy przyjrzymy się opiniom w Internecie, okaże się, że hiszpański jest uważany za jeden z najprostszych języków świata (wraz z włoskim i angielskim). Wielu twierdzi, że nauka wymowy, gramatyki, która jest nadzwyczaj łatwa czy słownictwa, które w mig się zapamiętuje, jest banalnie prosta. Czy jednak na pewno? Sprawdzimy to poniżej.

Hiszpański – bardzo prosta wymowa

Dla Polaków wymowa języka hiszpańskiego jest banalna. Ta obiegowa opinia mija się jednak z prawdą. Powszechnie przykłady jak z, c i s, które podobno mają brzmieć tak samo, wcale tak nie brzmią w hiszpańskim z północy, którego najczęściej się uczymy. Są to tylko niektóre przykłady różnej wymowy, która tak naprawdę wielu ludziom sprawia nie lada problemy. Poza tym należy jeszcze wziąć pod uwagę różnorakie dialekty, których w języku hiszpańskim jest całe mnóstwo.

Słownictwo też nie należy do najprostszych

Kolejna powszechna opinia jaka krąży po sieci to taka, że słownictwo jest niezwykle łatwe. Niektóre słowa można odgadnąć, bowiem hiszpański podobny jest do łaciny.

Kiedy poznasz wiele słów, zorientujesz się, że niektóre z nich różnią się między sobą tylko jedną literką. Co za tym idzie – źle użyte mogą spowodować, że zdanie będzie kompletnie bez sensu.

Niektóre słowa są na tyle długie, że bez problemu można pomylić niektóre literki. Co za tym idzie – możesz nie dogadać się z Hiszpanami.

Gramatyka – kolejne wyzwanie

Ci, którzy hiszpański uważają za łatwy, jakoś dziwnym trafem pomijają w tym stwierdzeniu gramatykę. Dlaczego tak się dzieje? Bowiem okazuje się, że tryby i gramatyka w ogóle nie są proste. Szybkość zmian, jakie pojawiają się podczas mówienia może niektórych przysporzyć o zawrót głowy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *