Czy słuchanie radia lub oglądanie telewizji w obcym języku wspomoże jego naukę?

Czy Ty również jesteś osobą, dla której najprostsze rozwiązania są najlepsze? Zapewne zatem zastanawiasz się, czy mógłbyś nauczyć się języka obcego poprzez oglądanie telewizji czy słuchanie radia obcojęzycznego. Dziś postaramy się odpowiedzieć właśnie na to pytanie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspiruje Cię do nauki.

Nauka języka dzięki radiu – uda się?

Zapewne jesteś jedną z wielu osób, która nie lubi ślęczeć nad słówkami czy książkami. Wydaje Ci się zatem, że włączenie obcojęzycznego radia, które będzie leciało w tle da Ci takie same efekty jak nauka języka dzięki fiszkom czy innym programom komputerowym. Nie ma w tym nic głupiego, tym bardziej, że jest to dobry sposób. Trzeba jednak wiedzieć, jak wykorzystać lecącą w tle muzykę lub wiadomości.

Od czego zacząć naukę z radiem?

Jeżeli myślisz, że samo słuchanie radia nauczy Cię języka, to niestety jesteś w błędzie. Jeżeli nie znasz podstawowych słówek, czy choćby wiedzy na temat, jak dany język funkcjonuje, to możesz zapomnieć o tym, że słuchanie radia pozwoli Ci zgłębić wiedzę.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak wyposażenie się na początek w słowniki i podręczniki, które pozwolą Ci zgłębienie podstawowej wiedzy. W przeciwnym wypadku, nawet, jeżeli będziesz słuchał radia w obcym języku 5 godzin dziennie, nauka nic Ci nie da. Będziesz się frustrował, że nic nie rozumiesz, a w końcowej fazie w ogóle nie skupisz się na audycji.

O czym jeszcze należy pamiętać?

O skupieniu. Jeżeli myślisz, że dzięki słuchania radia w tle nauczysz się języka obcego, to nic z tego. Szczególnie, kiedy dopiero raczkujesz w kwestiach językowych, powinieneś maksymalnie skupić się na audycji, która akurat leci w tle. Tylko wtedy będziesz w stanie wyłuskać słownictwo i zrozumieć, co mówią na antenie.

Audycja jest równie ważna co skupienie

Ostatnią rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest wybór audycji. Jeżeli myślisz, że słuchanie piosenek jest dobrym sposobem na naukę – jesteś w błędzie. Audycja musi być rzeczowa i opowiadać o konkretnych kwestiach, najlepiej takich, które Cię interesują. W przeciwnym wypadku szybko się nią znudzisz i przestaniesz na niej skupiać.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *